Kadın komandolar nefesleri kesti

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı’nda görevli 6 kadın komando, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden halatla iniş yaptı. O sırada Ortaköy Sahili’nde toplanan vatandaşlar etkinliği ilgiyle izledi. Bazı vatandaşlar o anları cepe telefonuyla kaydetti.

Köprüden halatla inen kadın komandolar programın ardından botlarla Ortaköy Sahili’ne getirildi. Komandalar karanfillerle karşılandı.

“KADIN ASTSUBAY OLMANIN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUM”

Jandarma Astsubay Üstçavuş Duygu Erdem ise, “Bugün burada 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden iniş faaliyetinin benim için farklı bir anlam ve önemi bulunmaktadır. Çünkü bu faaliyet 2019 yılında Şırnak ilinde şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Esma Çevik tarafından 2014’te ilk kez gerçekleştirilmiştir. Ben de onun gibi bir kadın astsubay olmanın bu faaliyet içinde olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Bu vesileyle onu ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum ” dedi.

“KAHRAMAN TÜRK KADINLARIMIZIN GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Programın ardından konuşan Jandarma Üsteğmen Seher Cingöz de ” Kadın komando olarak inişimizi gerçekleştirdik. Dağ Arama Kurtarma Bölük Komutanlığı personeli olarak iple iniş tekniklerini kullanarak ekibimle Kadınlar Günü’ne özel inişimizi yaptık. Diğer arkadaşlarımız da bot ekibi olarak bizi alarak güzel bir faaliyet icra ettik. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım başta olmak üzere, şehit annelerimizin ve mücadeleden asla yılmayan kahraman Türk kadınlarımızın kadınlar günü kutlu olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x